Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Gusht 2019 Rusia: Nuk instalojmë raketa të reja, nëse as ShBA-ja nuk e bën të njëjtën gjë Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, tha të dielën se Rusia nuk do të instalojë raketa të reja përderisa as Shtetet e Bashkuara nuk e bëjnë të njëjtin veprim në pjesë të ndryshme të Evropës dhe Azisë. Këto komente erdhën pas...
  • image 18 Gusht 2019 Cuisance nënshkruan me Bayernin deri më 2024: “Krenar që do ta veshi fanellën e Bayernit, jam... 20-vjeçari, Cuisance ka nënshkruar kontratë me Bayernin deri më 2024. Michael Cuisance tashmë është i Bayern Munich. Gjatë ditës së sotme ai ka kryer me sukses testet mjekësore dhe më pas ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me kampionët...
  • image 18 Gusht 2019 Bes Kallaku takon Unikkatilin, publikon foton Reperi i njohur, Rebel a.k.a Unikkatil ka nisur turneun e tij në Kosovë ndërsa një të tillë pritet ta mbaj edhe në Shqipëri. Aktori nga Shqipëria, Bes Kallaku së fundi u takua me reperin kosovar. Këtë e bëri të ditur humoristi famshmë...
  • image 18 Gusht 2019 Kurti: Kemi probleme me LDK-në, por koalicioni zgjedhjet do t'i shndërronte në festë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se arritja e një koalicioni në mes LDK-së dhe VV, zgjedhjet do t'i shndërronte në festë. Sipas tij, përkundër dallimeve, koalicioni mes LDK-së dhe VV-së, do ta nxjerrtë nga kriza Kosovën....
  • image 18 Gusht 2019 A do ta mbajë Kosova taksën edhe pas zgjedhjeve? Vendet e QUINT-it përmes një letre të përbashkët kanë deklaruar se "status quo", pengon përparimin e Kosovës dhe Serbisë në rrugën e tyre drejt Bashkimit Evropian dhe nuk është e qëndrueshme. Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e...
  • image 18 Gusht 2019 Hamza thotë se mosrishikimi i buxhetit nuk sjellë pasoja negative Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza mohon të ketë dështime në realizimin e projekteve për shkak të mos rishikimit të Ligjit të Buxhetit. Hamza thotë për KosovaPress, se nuk ishte paraparë rishikim i buxhetit as për sivjet, sepse...
  • image 18 Gusht 2019 Gjashtë arsye se përse duhet të konsumoni smothie në mëngjes Mëngjesi është koha më e mirë e ditës për të pirë një "smoothie", e veçanërisht nëse përpiqeni të përmirësoni shëndetin dhe të humbni disa kilogramë. Më poshtë janë listuar gjashtë arsye se përse është mirë të pini...
  • image 17 Gusht 2019 Zyrtare: Coutinho transferohet te Bayerni Bayerni ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje në parim me Barcelonën për transferimin e Philippe Coutinhos. Bayerni konfirmoi se brazilianin e ka transferuar në formë huazimi me të drejtë blerje, transmeton Koha.net.
  • image 17 Gusht 2019 Iggy Azalea po kthehet Reperja ka veshur doreza të mëdha të ndërtimtarisë dhe një kapelë të fortë me një mburojë mbrojtëse plastike mbi të gjithë fytyrën, duke qëndruar brenda një hapësire që duket si një dhomë e marrjes në pyetje nga seriali Law &...
  • image 17 Gusht 2019 Sipas mediave, Trump e ka diskutuar mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka Mediat amerikane po raportojnë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka diskutuar me ndihmësit e tij, mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka, megjithëse disa ndihmës të Shtëpisë së Bardhë thonë se biseda nuk...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31