Të gjitha lajmet e datës: 20190602

Të gjitha lajmet e datës: 20190602

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 22 Korrik 2019 Challandes zbulon "Planin B" në përballje me Çekinë dhe Anglinë Kosova do t'ju hyjë ndeshjeve të shtator me disa mungesa të rëndësishme, përfshirë këtu Hekuran Kryeziun, Arbër Zenelin dhe me gjasë edhe Valon Berishën. Mirëpo, trajneri Bernard Challandes, në një bisedë me "Gazetën Express" e ka...
  • image 22 Korrik 2019 RTK: Zgjedhjet e jashtëzakonshme më 8 shtator Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator, mësohet nga burime brenda Presidencës së Kosovës, Radio Televizioni i Kosovës (RTK). Sipas këtyre burimeve të RTK-së, Presidenti Thaçi ka vendosur që, në përputhje me afatet...
  • image 22 Korrik 2019 Haradinaj: Zgjedhjet të mbahen brenda dy muajve Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se duhet të respektohen afatet kohore për mbajtjen e zgjedhjeve të reja. Sipas Haradinajt, nuk ka arsye që mbajtja e zgjedhjeve...
  • image 22 Korrik 2019 Nga sot fillon "shpërblimi" i mësimdhënësve të viteve 90-ta Mësimdhënësit të cilët kanë punuar gjatë periudhës së viteve 90-ta, në kuadër të procesit të njohur si sistemi paralel i arsimit në Kosovë, do të mund nga sot të aplikojnë për të përfituar nga Ligji për Statusin e Punëtorëve...
  • image 22 Korrik 2019 Serwer: Gjykata Kushtetuese ia mori Thaçit timonin e dialogut Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, vlerëson se Gjykata Kushtetuese ia ka kthyer Qeverisë rolin prijës në procesin e dialogut me Serbinë. Kushtetuesja e ka vlerësuar si jokushtetues Ekipin e dialogut të krijuar...
  • image 22 Korrik 2019 Beteja 14-vjeçare për trashëgiminë e pronës Ka 14 vjet që Afërdita Statovci nga fshati Sllatinë e Komunës së Fushë Kosovës, kërkon drejtësi për kthimin në shtëpinë e saj. Në moshën 10-vjeçare, pas vdekjes së babait të saj, në vitin 1988, Afërdita thotë se familjarët e...
  • image 22 Korrik 2019 Zyrtarët e lartë të shtetit goditen nga Specialja Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi së fundmi kanë marrë ftesë nga Gjykata Speciale për krimet e luftës në Kosovë, ku do të paraqiten javën e ardhshme. Pos tyre, nga kjo gjykatë mund të...
  • image 22 Korrik 2019 Dënohet aktorja turke për fyerje të Erdogan Gjykata e Apelit në Turqi dënoi me 11 muaj dhe 20 ditë burg për aktoren dhe këngëtaren Zuhal Olcay për fyerje të Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Autoritetet filluan një hetim në Olcay në vitin 2016, pasi morën një ankesë se...
  • image 22 Korrik 2019 Igli Tare nuk ndalet, transferon te Lazio Florent Shehun Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka bërë një tjetër afrim të rëndësishëm tek ekipi italian. Zyrtari i lartë i klubit ka arritur marrëveshjen me Florent Shehun.17-vjeçari është kërkuar nga disa ekipe të rëndësishme në Europë,...
  • image 22 Korrik 2019 9 vjet nga vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pro pavarësisë së Kosovës Sot mbushen 9 vjet që kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka shpallur vendimin këshillëdhënës, sipas të cilit Deklarata e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës nuk ka shkelur të drejtën ndërkombëtare. Me 10 vota pro dhe 4...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31