Të gjitha lajmet e datës: 20190614

Të gjitha lajmet e datës: 20190614

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Tetor 2019 Gjashtë "dardanët" e paprekshëm Lojtarë të rinj janë paralajmëruar për përfaqësuesen e Kosovës në futboll para ndeshjeve të nëntorit. Pa përmendur emra, kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ka lënë të hapur mundësinë për lojtarë të tjerë në përfaqësuese....
  • image 19 Tetor 2019 Problemet në sistemin e drejtësisë zgjidhen vetëm me vetting në polici, prokurori e gjyqësi Sundimi i ligjit vazhdon të mbetet hallka më e dobët në zinxhirin e shtet-ndërtimit dhe qeverisjes në Kosovë, por që gjendja e krijuar prej shumë vitesh, mund të zgjidhet vetëm përmes krijimit të procesit të vettingut, në polici,...
  • image 19 Tetor 2019 Rama: Mosmarrja e datës, rezultat i mospajtimit të BE-së për arsye të saj Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha të premten se liderët e Bashkimit të sotëm Evropian "e kanë thënë më qartë se asnjëherë tjetër" se mosdhënia e datës së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE është "rezultat...
  • image 19 Tetor 2019 Parlamenti britanik pritet të votojë marrëveshjen e Brexit-it Parlamenti britanik do të mblidhet të shtunën për të votuar për marrëveshjen e kryeministrit britanik Boris Johnson për daljen nga Bashkimi Evropian. Kryeministri Johnson ka tentuar të bindë deputetët për të mbështetur...
  • image 18 Tetor 2019 Kërkohet bashkëpunim rajonal në luftimin kundër trafikimit me njerëz Qeveria e Kosovës ka bërë progres në luftën kundër trafikimit me njerëz, ndërsa kërkohet bashkëpunim rajonal dhe ndërkombëtar në luftimin e kësaj dukurie. Kështu u tha në Ditën e Bashkimit Evropian Kundër Trafikimit me Njerëz, me...
  • image 18 Tetor 2019 Marrëveshja Kosovë-Serbi, prioritet strategjik i SHBA-së Prioritet strategjik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës është arritja e marrëveshjes së paqes mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë David Kostelancik- zëvendës i të dërguarit të posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer....
  • image 18 Tetor 2019 Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë Temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme, moti nuk është aspak i qëndrueshëm dhe lagështia favorizon viruset e mikrobet të' lulëzojnë". Nëse nuk i keni marrë masat parandaluese, më poshtë do të lexoni katër sekretet e njerëzve...
  • image 18 Tetor 2019 Themelohet Qendra për Karrierë në Prizren Duke e kuptuar rëndësinë e orientimit për karrierë për nxënësit e shkollave profesionale, Agjencia për Arsim dhe Aftësim Profesional dhe Arsim për të Rritur (AAAPARr) ka themeluar Qendrën për Karrierë në SHMLT "11 Marsi" në Prizren....
  • image 18 Tetor 2019 “Ozil mund të luajë nëse stërvitet mirë – kemi nevojë për të Ozil mund të lërë prapa startin më të dobët në karrierën e tij dhe të fillojë të luajë futboll, gjithmonë nëse i tregon trajnerit spanjoll se meriton më shumë se ajo që aktualisht po merr. Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë...
  • image 18 Tetor 2019 Agnesa Vuthaj: Nëse e kisha operu hundën do e gjeja ndoshta një burrë Bukuroshja Agnesa Vuthaj ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin "Ftesë pa 5". Mes detajeve të setit të fundit fotografik që realizoi, ajo ka rrëfyer edhe për shumë gjëra të tjera nga jeta private. E pyetur për ndërhyrjet estetike,...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31