Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 20 Shtator 2010 Dështoi referendumi në Sllovaki Për shkak të pjesëmarrjes së ulët të votuesve, në Sllovaki ka dështuar referendumi që kishte për qëllim reformimin e Parlamentit të këtioj vendi të BE-së.
  • image 19 Shtator 2010 Me vite jetoi nëpër hotelet e shtrenjta duke mashtruar Polakja Ursula Kulge (59 vjeçe) jetoi katër vjet pa para nëpër hotelet luksoze. Gruaja falsifikoi dokumentet dhe pasi fliste pak gjermanisht thoshte se punonte për një agjenci turistike gjermane.
  • image 19 Shtator 2010 Premtohet subvencionimi i verës Pas protestave të djeshme, Ministria e Bujqësisë në Prishtinë ka propozuar që të subvencionohet sasia e verës së prodhuar gjatë vitit 2009 si zgjidhje për problemin e vreshtarëve të Rahovecit dhe krijimin e lehtësirave për podrumet e...
  • image 19 Shtator 2010 Vidic kapiten i Manchesterit Trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson thotë se mbrojtësi serb Nemanja Vidic do të jetë kapiten i ekipit për ndeshjen e nesërme kundër Liverpoolit dhe për gjithë pjesën e mbetur të sezonit.
  • image 19 Shtator 2010 Hapet vrima tek minatorët e ngujuar Autoritetet zyrtare kiliane njoftuan se kanë arritur të hapin një vrimë deri tek minatorët e izoluar, me qëllim të shpëtimit të tyre sa më të shpejtë.
  • image 18 Shtator 2010 SHBA po i pret temat për bisedime Prishtinë-Beograd Gjatë një vizite në komunën e Mamushës, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Chiristopher Dell ka pohuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ende nuk kanë vendosur nëse do të përfshihen në bisedimet që pritet të zhvillohen ndërmjet...
  • image 18 Shtator 2010 Rusia blen anije luftarake nga Franca Ministria e Mbrojtjes së Francës ka mbështetur idenë për shitjen e mundshme të anijembajtëseve të helikopterëve Rusisë duke hedhur poshtë shqetësimet se një marrëveshje e tillë mund të rrezikojë sigurinë e Gjeorgjisë.
  • image 18 Shtator 2010 Kelmendi mbrojti titullin e kampionit të Evropës Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi, e mbrojti me sukses titullin e kampiones së Evropës për juniore. Kelmendi (19) të premten në Samokov të Bullgarisë fitoi në kategorinë deri 52 kg.
  • image 18 Shtator 2010 BE me gjashtë “partnerë strategjikë”; të rinj Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Catherine Ashton ka pohuar se Egjipti, Izraeli, Indonezia, Pakistani, Ukraina dhe Koreja e Jugut do të mund t'i bashkoheshin listës ekzistuese të partnerëve të privilegjuar ose “strategjik”; të...
  • image 17 Shtator 2010 Nju Jork dhe Oslo qytetet më të shtrenjta Një hulumtim i bankës zvicerane, UBS rezultoi se Nju Jorku dhe Osloja kryesojnë listën e qyteteve me koston më të lartë të jetesës në botë, të ndjekura nga Zyrihu, Gjeneva, Tokioja, Kopenhageni dhe Stokholmi.
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30