Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
 • image 20 Janar 2011 Balotelli vazhdon kritikat ndaj Mourinhos Sulmuesi i Manchester Cityt, Mario Balotelli, vazhdon kritikat ndaj trajnerit portugez Mourinho. Ai beson se menaxheri i tij aktual Roberto Mancini është një njeri shumë më i mirë se sa ish-menaxheri i tij Jose Mourinho.
 • image 20 Janar 2011 Pato drejt Chelseat apo Cityt? Sulmuesi i Milanit Pato po llogaritet se mund të shitet nga klubi i tij tek Chelsae ose Manchester City.
  Forma e Patos ka pësuar rënie vitin e kaluar dhe ai është përplasur me bashkëlojtarin Rino Gattuso gjatë vikendit.
 • image 20 Janar 2011 KQZ: 1000 vëzhgues për zgjedhjet në Mitrovicë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) njoftoi të enjten se në procesin zgjedhor të 23 janar në Mitrovicë, janë certifikuar mbi 1000 vëzhgues. KQZ formoi një Komision i cili do të verifikojë cilësinë e materialit sensitiv dhe jo sensitiv...
 • image 20 Janar 2011 Hetim të mirëfilltë për raportin e Martyt Presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi gjatë një takimi në Strasburg me raportuesen e Parlamentit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunacek, biseduan për raportin e Dick Martyt, për të cilin Lunacek shfaqi shpresën se nuk do të ndikojë në...
 • image 20 Janar 2011 Dorëhiqen pesë ministra në Irlandë Disa muaj pasi që vendi ishte buzë kolapsit ekonomik, pesë ministra kanë lënë qeverinë irlandeze brenda dy ditëve, ndërsa i gjashti pritet të japë dorëheqje së shpejti pas njoftimeve për riformatim. Gjatë natës është konfirmuar se...
 • image 20 Janar 2011 Shqipëria përgatit amendament për raportin e Martyt Shqipëria do t'i rekomandojë Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës të ftojë EULEX-in, që në bashkëpunim me Tiranën, Prishtinën dhe Beogradin të fillojë urgjentisht hetimet serioze për akuzat e raportuesit zviceran, Dick...
 • image 20 Janar 2011 Gibson rrezikon të dënohet me 4 vjet burg Aktori Mel Gibson rrezikon dënimin me 4 vjet heqje lirie për shkak të dhunës së ushtruar ndaj ish-partneres së tij, Oksana Grigorieva. Prokurori i lëndës akuzon aktorin hollivudian për thyerjen e dy dhëmbëve të Grigorievës në janar të...
 • image 20 Janar 2011 Nis festivali i Dramës Kombëtare Në Gjilan do fillojë festivali i Dramës Kombëtare “Talia e Flakës”; me premierën e shfaqjes "Rekuiem" të autorit Mehmet Kraja, në regji të Erson Zymberit e ku do të paraqiten aktorët e Teatrit të Gjilanit. Shkëlzen Berisha, drejtor...
 • image 20 Janar 2011 Venezuela ia kalon Arabisë Saudite me naftë Arabia Saudite nuk është e para në botë me rezerva të naftës. Këtë epitet tani e tutje e mban Venezuela, pasi që vlerësimet më të reja tregojnë se rezervat e naftës në këtë vend janë 297 miliardë fuçi. Rezerva më të mëdha të...
 • image 20 Janar 2011 Ashton: Marty t'i sjell provat në EULEX Shefja e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, baronesha Catherine Ashton, i ka kërkuar raportuesit të Këshillit të Evropës, Dick Marty që t'i sjellë në EULEX provat për akuzat e tij ndaj liderëve të Ushtrisë...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28