Të gjitha lajmet e datës: 20190825

Të gjitha lajmet e datës: 20190825

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Nëntor 2019 BQK mban konferencë ndërkombëtare me temën “Rreziqet dhe mundësitë në një sektor financiar... Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, do të organizojë Konferencën Ndërkombëtare të nivelit të lartë me titull: "Rreziqet dhe mundësitë në një sektor financiar dinamik-rruga zhvillimore", që do të mbahet në kuadër të shënimit...
  • image 17 Nëntor 2019 Mimoza Shkodra ‘bëhet’ bjonde Mimoza Shkodra mezi njihet në fotografitë e fundit. Këngëtarja shumë e suksesshme shqiptare, është 'bërë' bjondinë në një fotosesion të fundit dhe mund të themi lirisht se kjo pamje e re po i shkon shumë. Megjithatë, artistja ka...
  • image 17 Nëntor 2019 Lindjet me prerje cezariane në QKUK, mjekët alarmojnë për rrezikun Nga frika e dhimbjeve gjatë lindjes, shumë gra zgjedhin që foshnjën e tyre në jetë ta sjellin përmes lindjes me prerje cezariane. E numri i këtyre lindjeve është në rritje. Vetëm nga janari i këtij viti deri më tani, janë kryer rreth...
  • image 17 Nëntor 2019 Pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës, i cili sipas mandatit kushtetues...
  • image 17 Nëntor 2019 Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat për sot Mbi vendin tonë sot të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin...
  • image 17 Nëntor 2019 Venecia i kërkon ndihmë botës pas vërshimeve shkatërruese Autoritetet lokale të qytetit të famshëm italian, Venecia, kanë kërkuar ndihmë nga njerëzit anembanë botës për rregullimin e pjesëve të shkatërruara të zonave historike pas një vargu të vërshimeve shkatërruese. Kryetari i Venecias,...
  • image 17 Nëntor 2019 Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike të saj, atë me Anglinë. Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon në Prishtinë. Ndeshja është e vlefshme për...
  • image 17 Nëntor 2019 Zbuloni sa orë gjumë ju duhen sipas moshës që keni Ne jetojmë në një botë moderne, ku gjërat lëvizin shpejtë, koha fluturon dhe të gjithë kemi një lloj mënyre jetese të shpejtë. Por, nuk do të thotë se jemi duke bërë jetë të shëndetshme. Ndonjëherë nuk kemi kohë të mjaftueshme...
  • image 16 Nëntor 2019 Gjykata Speciale e pakthyeshme, me ngritjen e aktakuzave paralajmërohet zbehje e skenës politike Shoqëria civile tani e sheh si problematik rikthimin e Gjykatës Speciale për vlerësim në Kuvendin e Kosovës, pasi sipas tyre legjislativi nuk ka më kompetenca të merret me këtë gjykatë. Por, në rast se Gjykata Speciale rikthehet, ata...
  • image 16 Nëntor 2019 Mustafa: Demarkacioni punë e kryer, ndryshime bëhen vetëm nëse do edhe Mali i Zi Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se çështja e demarkacionit me Malin e Zi është punë e kryer dhe se nuk do të ketë rishikim të marrëveshjes. I pari i LDK-së ka akuzuar kryeministrin në largim...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30