Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Shtator 2019 Klopp: Chelsea më kujton Dortmundin e para disa viteve Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se Chelsea aktual i kujton Dortmundin e para disa viteve. Ai ka thënë se lojtarët e rinj të Chelseat, Tammy Abraham dhe Mason Mount tani vlerësohen mbi 60 milionë euro, transmeton kp. Skuadra e...
  • image 21 Shtator 2019 "Skardu", parajsa e alpinistëve në Pakistan Bukuria e luginës shumëzohet edhe më tej nga uji i saj i freskët i burimit, frutat e shijshme, uji i kaltër i lumit Indus, vendet historike, liqenet dhe moti i këndshëm, të cilat së bashku tërheqin turistë nga e gjithë bota Skardu, një...
  • image 21 Shtator 2019 Sophia Loren sot feston ditëlindjen e 85-të Aktorja e famshme italiane, Sophia Loren, mbush sot tetëdhjetë e pesë vjet, duke lënë pas vetes një mori suksesesh në botën artistike. Loren ka lindur më 20 shtator 1934, teksa karrierën e saj të filmit e filloi në moshën 16 vjeç, më...
  • image 21 Shtator 2019 Miliona fëmijë nga 156 shtete protestojnë ndaj ndryshimeve klimatike Një thirrje e nisur nga adoleshentja suedeze, Greta Thunberg, vitin e kaluar, ka treguar rezultat këtë të premte. Miliona protestues, shumica fëmijë, kanë protestuar në 156 shtete kundër ndryshimeve klimatike, transmeton KTV. Protestuesit...
  • image 21 Shtator 2019 Thaçi merr pjesë në inaugurimin e programit “Women in Energy” dhe në shpalljen e vitit... Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në inaugurimin e programit "Women in Energy", dhe në shpalljen e vitit akademik 2019/2020 në "Des Moines Area Community College" (DMACC) si Viti i Kosovës.
  • image 21 Shtator 2019 Ambasadori amerikan, mesazh kandidatëve për deputetë Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka drejtuar një mesazh kandidatëve për deputet që kanë garuar për zgjedhjet e parakohshme që mbahen me 6 tetor. Përmes një shkrimi në Twitter, Kosnett ka thënë se zgjedhjet e lira dhe të...
  • image 21 Shtator 2019 Haradinaj: Qytetari sot u beson produkteve të prodhuara në Kosovë I nominuari për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD dhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar sonte qytetarët e Rogovës së Hasit. Para tyre ai ka folur për rritjen e prodhimit dhe konsumimit të produkteve vendore,...
  • image 21 Shtator 2019 UP hap konkursin për master e doktoratë Është hapur konkursi në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" për pranimin e studentëve në studimet e master-it dhe doktoratës për vitin akademik 2019/20. Në një njoftim drejtuar për media, nga UP u bë e ditur se në studimet...
  • image 20 Shtator 2019 Amerika Jugore ka humbur 3 miliardë zogj nga viti 1970 Amerika Jugore ka humbur rreth 3 miliardë zogj nga viti 1970, kanë thënë shkencëtarët, të gjeturat e të cilëve flasin për një krizë të madhe ekologjike. Në një artikull të publikuar në revistën Shkenca, ekspertët kanë thënë se...
  • image 20 Shtator 2019 Zyra e BE-së për zgjedhjet: Nuk na intereson rezultati, por procesi Me ftesë nga presidenti i Kosovës, Bashkimi Evropian ka dërguar një mision për vëzhgim të zgjedhjeve (EOM) në Kosovë për vëzhgim neutral dhe të pavarur të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Misioni do të vlerësojë...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29