Të gjitha lajmet e datës: 20190911

Të gjitha lajmet e datës: 20190911

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 12 Nëntor 2019 Thaçi sot merr pjesë në seancën plenare të Forumit të Paqes në Paris Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të marrë pjesë në seancën plenare të Forumit të Paqes në Paris, ndërsa në mesditë do të ketë një panel të veçantë, ku do të flasë për angazhimin për arritjen e paqes së qëndrueshme...
  • image 12 Nëntor 2019 Hasani: Gjykata Speciale është etnike dhe kundër UÇK-së Ambasadori i Kosovës në Shqipëri Nait Hasani ka shkruar një status të gjatë në rrjetin social Facebook me anë të cilit i drejtohet deputetit të VV-së Rexhep Selimi i cili së fundi ka marrë një ftesë nga Gjykata Speciale. Përveç...
  • image 12 Nëntor 2019 10 qytetet më të mira për të jetuar, prijnë Vjena dhe Zurichu Fatmirësisht, ka shumë ekipe ekspertësh të cilët e studiojnë kualitetin e të jetuarit në qytete të mëdha të botës. Një nga këto grupe të ekspertëve është edhe 'Mercer', i cili për 19 vitet e fundit e ka kryer anketimin vjetor për...
  • image 12 Nëntor 2019 Kosovare Asllani, Sulmuesja e Vitit në Suedi Kosovare Asllani është zgjedhur Sulmuesja e Vitit nga Federata Suedeze e Futbollit në ceremoninë gala "Fotbollsgalan". Asllani sivjet u bë lojtare e Taconit, që tash është pjesë e Real Madridit. Në gjashtë paraqitje në Spanjë ajo ka...
  • image 12 Nëntor 2019 Agnesa Vuthaj kujton kohën kur u shpall “Miss Kosova” Kanë kaluar plot 16 vite që kur Agnesa Vuthaj rrëmbeu kurorën e më të bukurës në Kosovë, e një vit më pas edhe në Shqipëri. 'Miss Kosova 2003' dhe 'Miss Albania 2004' ishin vetëm dy çmimet e para që e bënë vajzën nga Istogu të...
  • image 12 Nëntor 2019 Publikohet raporti për cilësinë e naftës Zyra Kombëtare e Auditimit sot prezanton raportin e auditimit të performancës "Sistemi i kontrollit dhe monitorimit të cilësisë së derivateve të naftës". Në tryezë janë të ftuar përfaqësues të Ministrisë së Tregtisë dhe...
  • image 12 Nëntor 2019 “Mini Shengeni” ballkanik, i dëmshëm për Kosovën Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare dhe të integrimeve evropiane e kanë kundërshtuar nismën e Shengenit Ballkanik. Blerim Reka, Lisen Bashkurti, Sabri Kiçmari dhe Vigan Qorolli kanë vlerësuar se kjo iniciativë rajonale është e...
  • image 12 Nëntor 2019 Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA'së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi, shkruan Gazeta...
  • image 12 Nëntor 2019 Fajon ripërsëritë: Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për viza Eurodeputetja dhe Raportuesja për Liberalizimin e vizave për Kosovën në PE, Tanja Fajon, ka ripërsëritur se Kosova ka përmbushur kriteret për të lëvizur lirshëm, dhe se pret nga Komisioni Europian që të jenë më të përkushtuar rreth...
  • image 12 Nëntor 2019 Rritet për 31 për qind numri i foshnjave të braktisura krahasuar me vitin paraprak Për 31 për qind është rritur numri i foshnjave të braktisura krahasuar me vitin paraprak në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Nga janari deri në tetor të vitit 2019, sipas të dhënave të Klinikës së Neonatologjisë, janë...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30