Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Tetor 2019 Vasfije Krasniqi: Shyhrete, trimëresha ime Gruaja e parë e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë e që foli hapur për këtë çështje, Vasfije Krasniqi-Goodman, i ka premtuar përkrahje Shyhrete Tahiri-Sylejmanit e cila sot u bë gruaja e dytë që kërkoi...
  • image 14 Tetor 2019 Mjaltë dhe kanellë formula çudibërëse për sëmundje të ndryshme Është provuar në mënyrë mjekësorë se mjalti ka shumë benefite në shëndetin e njeriut dhe mund të shërojë disa sëmundje të ndryshme. Por kombinimi i mjaltës dhe kanellës është provuar të jetë shumë efektiv veçanërisht për...
  • image 14 Tetor 2019 Helmimi në KQZ: Thaçi i mbledh Lumezin, Maxhunin dhe Dakën Një ditë pas rastit të helmimit të punëtorëve të KQZ-së, presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, kryeprokurorin e shtetit, Aleksandër Lumezi dhe kreun e AKI-së, Shpend Maxhuni, raporton Gazeta...
  • image 14 Tetor 2019 Ana Brnabiq komenton helmin në zarfet që erdhën nga Serbia Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, duke komentuar rastin e ndërprerjes së numërimit të votave nga Serbia pas rastit me zarfet që shkaktuan alergji, ka thënë se kjo është "përpjekje që serbët e tyre t'i fusin në qeverinë e re të...
  • image 14 Tetor 2019 Milaim Zeka tregon se çka do të bëjë tash pasi nuk arriti të bëhet deputet Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka, që nuk ka mundur ta kalojë pragun elektoral për t'u bërë pjesë e parlamentit, ka fajësuar media të caktuara që nuk i kanë dhënë hapësirën e mjaftuar. Ai ka thënë se partia e tij dhe ai janë bojkotuar...
  • image 14 Tetor 2019 Gjysma e pagesave me kartë debiti tashmë bëhen pa kontakt fizikë Pagesat pa kontakt fizik janë bërë aq të famshme për konsumatorët britanikë saqë tashmë përbëjnë gjysmën e të gjithë transaksioneve me kartë debiti për muajin korrik. Është hera e parë që arrihet niveli 50 për qind, sipas...
  • image 14 Tetor 2019 Dialogu Kosovë-Serbi temë diskutimi në kryeqytetin serb Normalizimi i marrëdhënieve dhe arritja e një marrëveshjeje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë temë diskutimi këtë javë në Forumin për Siguri në Beograd (BSF), ku pjesëmarrës do të jetë dhe emisari i posaçëm...
  • image 14 Tetor 2019 Adoleshentja Gauff bëhet tenistja më e re që fiton trofe në 15 vjetët e fundit Adoleshentja Coco Gauff është bërë tenistja më e re që ka arritur të fitojë titull ndërkombëtar, në 15 vjetët e fundit. Amerikania doli më e mira në "Linz Open" duke mposhtur Jelena Ostapenkon 6-3, 1-6, 6-2 dhe pritet të dalë e 75-a...
  • image 14 Tetor 2019 Këshillat e Rita Orës për një jetë më të lumtur Ndonëse artistët janë të destinuar që t'i argëtojnë të tjerët, shpesh ata janë vetë personat që vuajnë nga pasojat e shëndetit mental. Duke qenë gjatë gjithë kohës në presion të famës, kjo i bënë ata që të kenë edhe më...
  • image 14 Tetor 2019 Dështojnë bisedimet për Brexit-in, veniten gjasat për marrëveshje Palët britanike dhe evropiane kanë dështuar të arrijnë rezultate gjatë bisedimeve intensive gjatë fundjavës. Vendet evropiane tashmë vlerësojnë se largimi i Britanisë nga BE-ja me marrëveshje më 31 tetor është pothuajse i pamundur....
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31