Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Shtator 2019 Bie tregtia me pakicë e prodhimeve ushqimore Në tremujorin e dytë të vitit 2019, krahasuar me tremujorin paraprak, tregtia me pakicë e prodhimeve ushqimore shënon rënie për 10.6 për qind. Kështu thuhet në raportin "Statistikat e Tregtisë me Pakicë, tremujori i dytë 2019",...
  • image 19 Shtator 2019 Një pesëvjeçar shpëton babain e tij nga... koma?! Një fëmijë, vetëm pesë vjeç, arriti të thëriste ambulancën e emergjencës dhe ta udhëzonte atë drejt shtëpisë duke shpëtuar kështu babain e tij, i cili kishte rënë koma diabetike, transmeton ATSH raportimin e ANSA-s. Ngjarja ndodhi...
  • image 19 Shtator 2019 Rashica i gatshëm për ndeshjen ndaj Leipzigut Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, do të luajë prej minutës së parë te Werder Bremeni në duelin që e zhvillon në shtëpi kundër RB Leipzigut, kanë njoftuar të mërkurën mediumet gjermane. Bëhet e ditur se Rashica që...
  • image 19 Shtator 2019 Jennifer Lawrence gati për martesë Jennifer Lawrence besohet të ketë thënë një "po" fatale për të fejuarin Cooke Maroney. Maroney është drejtor i galerisë, dhe me aktoren u pa në Nju Jork duke hyrë në zyrën e ofiqarit. Sipas Marie Claire, ata u shfaqën atje të...
  • image 19 Shtator 2019 Jennifer Lawrence gati për martesë Jennifer Lawrence besohet të ketë thënë një "po" fatale për të fejuarin Cooke Maroney. Maroney është drejtor i galerisë, dhe me aktoren u pa në Nju Jork duke hyrë në zyrën e ofiqarit. Sipas Marie Claire, ata u shfaqën atje të...
  • image 19 Shtator 2019 Ish-deputetja e PDK-së intervistohet sot nga Gjykata Speciale Safete Hadergjonaj, ish-deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), do të intervistohet sot nga hetuesit e Gjykatës Speciale në Prishtinë. Gjatë një bisede të shkurt me Gazetën Sinjali, Hadergjonaj ka thënë se ftesa fillimisht i...
  • image 19 Shtator 2019 Vritet avokati i njohur në stilin mafioz Vrasja me stil mafioz e një avokati të njohur në Amsterdam ka tronditur mbarë Holandën. Avokati po ndiqte një çështje droge dhe dyshimet e para bien mbi krimin e organizuar, që sipas policisë lokale ka kaluar çdo limit.Një avokat holandez...
  • image 19 Shtator 2019 Senatori amerikan thotë se nuk ka BE për Serbinë pa e njohur Kosovën, përmend edhe taksën Senatori amerikan, Chris Murphy i cili së bashku me senatorin tjetër, Ron Johnson kanë vizituar Kosovën dhe Serbinë, ka shkruar në lidhje me vizitën e tij. Ai ka shkruar impresionet e tij për Kosovën, madje ka përmendur edhe shtalbat të...
  • image 19 Shtator 2019 Palmer për VOA: Qeveria e ardhshme e Kosovës duhet të jetë e gatshme të suspendojë taksën Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administrata amerikane mbetet e angazhuar në Ballkan. Në këtë intervistë, ai foli mbi përparësitë në detyrën e re si i...
  • image 19 Shtator 2019 Haradinaj uron Arba Kokalarin për postin e zv.presidentes në PE për PPE-në Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj e ka uruar Arba Kokalarin, shqiptaren e parë që u zgjodh sot zëvendëspresidente e Parlamentit Evropian për grupin më të madh parlamentar të Partive Popullore (EPP). Kokalari ka njoftuar përmes...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29