Të gjitha lajmet e datës: 20190927

Të gjitha lajmet e datës: 20190927

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Shkurt 2020 Kurti: Ne nuk do t'iu shmangemi vështirësive por t'iu bëjmë ballë atyre Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-mesazhi ka uruar qytetarët e Kosovës për 12-vjetorin e Pavarësisë. Ai ka thënë se sot Kosova është një hap para popullit të vet, duke shtuar se ajo nuk është në ditët e saj më...
  • image 17 Shkurt 2020 Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit me 3 pika të rendit të ditës Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër me fillim nga ora 11:00 për të shqyrtuar 3 pika të rendit të ditës. Pika e parë do të jetë "Propozimi për formimin e grupeve të miqësisë", e dyta "Propozimi i anëtarëve në...
  • image 17 Shkurt 2020 Thaçi falënderon pjesëtarët e Ushtrisë së Kosovës për profesionalizmin e treguar në shumë... Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, vizitoi kazermën e FSK-së "Adem Jashari", për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, nga ku tha se është nder dhe privilegj që është para ushtarëve. "Për të ardhur deri në ditën kur Kosova...
  • image 17 Shkurt 2020 Bari mjekësor që po shëron kancerin dhe diabetin Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni problem, atëherë bima e Moringa-s është gjëja e duhur për ju. Bima është me origjinë nga Azia Jugore. Për shkak të vetive të...
  • image 17 Shkurt 2020 Vitet e pavarësisë së Kosovës nën zhvillimin e ngadaltë ekonomik Përgjatë dymbëdhjetë vjetëve të pavarësisë, rritja ekonomike në Kosovë mesatarisht ka qenë rreth 4 për qind, por e cila vlerësohet si e pamjaftueshme për të zbutur papunësinë dhe problemet ekonomike dhe sociale me të cilat...
  • image 17 Shkurt 2020 Vdiq ish portieri legjendar i Manchester Unitedit Ish-portieri i Manchester Unitedit dhe Irlandës së Veriut, Harry Gregg, ka vdekur të hënën në moshën 87-vjeçare, raporton BBC. Gregg ndryshe ishte njohur si hero i katastrofës ajrore të Munihut të vitit 1958, ku kishte shpëtuar disa...
  • image 17 Shkurt 2020 Yjet që shkaktuan bujë në Oscars Nata e ndarjes së çmimeve "Oscars", të dielën e 9 shkurtit, i kishte pak nga të gjitha. Yjet arritën të vinin ndryshe e jo vetëm kaq, pasi shumë prej tyre kanë shkaktuar më shumë bujë, transmeton KTV. Si mund të shkruajë Billie Eilish...
  • image 17 Shkurt 2020 Një përvjetor i ri me pritje të reja, barrierat që e presin Kosovën Kosova po shënon një tjetër përvjetor të pavarësisë së saj, pa e përmbyllur ende dialogun me Serbinë dhe arritjen e marrëveshjes për normalizimin e raporteve si dy shtete sovrane. Edhe pas 12 vjetëve të shpalljes së pavarësisë,...
  • image 17 Shkurt 2020 Në ora 13:00 prezantohet Obelisku New Born, me pamje të re Me fillim nga ora 13:00 sot do të bëhet prezantimi i Obeliskut New Born që mbrëmë mori pamje të re. New Born këtë vit mori pamje më ndryshe, ku dominon ngjyra e zezë, e që i kushtohet viktimave të abuzimit seksuale gjatë konflikteve...
  • image 17 Shkurt 2020 Sot në Bruksel mbahet konferenca e donatorëve për Shqipërinë Bashkimi Evropian sot do të mbajë konferencën e donatorëve për Shqipërinë. Takimi në Bruksel mbahet për të dhuruar fonde për fazën e rindërtimit në Shqipëri pas dëmeve të tërmetit. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29