Të gjitha lajmet e datës: 20191018

Të gjitha lajmet e datës: 20191018

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Janar 2020 QUINT-i porosi Kosovës për të vazhduar luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar Shtetet e QUINT-it vazhdojnë të kërkojnë nga Kosova efikasitet në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar. Në "Konferencën vjetore të prokurorëve", për vitin 2019, e cila u organizua nën patronazhin e kryeprokurorit të Shtetit,...
  • image 17 Janar 2020 Avokati i Popullit dhe ASK me memorandum për fushën e statistikave zyrtare Me synim zhvillimin dhe shfrytëzimin e të dhënave statistikore, për t'i vlerësuar dhe për t'i zbatuar politikat dhe programet që ndikojnë në respektimin, në mbrojtjen dhe në avancimin e të drejtave të njeriut, Institucioni i Avokatit të...
  • image 17 Janar 2020 Kryeparlamentari i Turqisë telegram urimi kryeparlamentarit të Kosovës Kryetari i Kuvendit të Madh Kombëtar të Turqisë, Mustafa ?entop, nëpërmjet një telegrami, ka uruar kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, me rastin e zgjedhjes së tij në këtë detyrë. Sentop gjithashtu i uron...
  • image 17 Janar 2020 Vetëvendosje: Do t’ia dërgojmë pa vonesa emrin e mandatarit presidentit Partia e udhëhequr nga Albin Kurti thotë se do ta bëjë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa. Pa saktësuar se kur do të bëhet një gjë e tillë, nuk dihet nëse brenda kësaj kohe LV-ja e LDK-ja do të mundë të...
  • image 17 Janar 2020 Arsenali, klub i vështirë për yjet shqiptarë Shkodran Mustafi është futbollisti i vetëm shqiptar me titull të botës. Ai kishte fituar titullin me Gjermaninë në vitin 2014, ndërsa prej vitit 2016 luan për Arsenalin. Tek Arsenali nisi mirë, por tash është futur në krizë prej së...
  • image 17 Janar 2020 Rita Ora përmbush premtimin që ia kishte dhënë familjes Sala Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ishte ndër personat e parë e cila me të dëgjuar se Shqipëria është prekur nga një termet i rëndë, promovoi fondacionet e hapura online për të ndihmuar shqiptarët, dhe këtë e bëri përmes...
  • image 17 Janar 2020 Senati nis gjykimin e Trumpit Senati i Shteteve të Bashkuara ka filluar me gjykimin e presidentit Donald Trump, me leximin e neneve të procesit që mund të çojë në shkarkimin e presidentit, transmeton KTV. Kryetari i Komitetit të Inteligjencës në Dhomën e...
  • image 17 Janar 2020 Mbahet seanca përfundimtare për “Syrin e Popullit” Sot do të mbahet seanca përfundimtare në procesin gjyqësor i njohur si "Syri i Popullit". Seanca përfundimtare për procesin gjyqësor të njohur si "Syri i Popullit" ka filluar të enjten dhe do vazhdojë edhe gjatë ditës së sotme, në të...
  • image 17 Janar 2020 Çka do të ndodhë me buxhetin Deputetët e Kuvendit të Kosovës, mund të gjejnë mënyra për ta miratuar buxhetin për vitin 2020, i cili ka mbetur pezull për shkak të mosformimit të qeverisë së re. Miratimi i buxhetit, po shihet si diçka urgjente, për shkak të...
  • image 17 Janar 2020 Thirrja e Kurtit për Mustafën: Marrëveshje për Qeverinë, jo "ujdi monarkësh" "Ujdi monarkësh" e ka kualifikuar Kurti kërkesën e LDK-së për rokadën e propozuar me postin e kryeparlamentarit. Nëpërmjet një letre dërguar Mustafës, kreu i VV-së ka shprehur keqardhje për ndërprerjen e takimeve, teksa ka përsëritur...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31