Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 05 Dhjetor 2019 Ish-kryenegociatorja Mogherini me punë të re Ish- shefja e diplomacisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka gjetur punë të re në kuadër të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka caktuar dje tetë anëtarët...
  • image 05 Dhjetor 2019 Kërkohet zbardhja e rasteve të zhdukjeve dhe vrasjeve të gazetarëve Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës në bashkëpunim me Misionin në Kosovë të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ka mbajtur konferencë për gazetarët e zhdukur dhe të vrarë në Kosovë Shefin e misionit të...
  • image 05 Dhjetor 2019 VV në takim me Metën, ky i fundit thekson nevojën e krijimit të qeverisë së Kosovës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, së bashku me anëtarët e Kryesisë Glauk Konjufca, Albulena Haxhiu, Rexhep Selimi dhe Xhelal Sveçla, priti në takim delegacionin nga Republika e Shqipërisë të prirë nga Presidenti i Republikës...
  • image 05 Dhjetor 2019 Vuçiç flet me Putin për Kosovën, pesimist për kompromisin Beograd-Prishtinë Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mendon se hapësirat për një kompromis me Kosovën janë të pakta. Në takimin me homologun rus, Vladimir Putin, ai kërkoi mbështetje por edhe partneritet më të fortë dypalësh. Serbia nuk ka shumë...
  • image 05 Dhjetor 2019 Dua Lipa, performon edhe shpërblehet me një çmim në Japoni (Foto) Sukseset e Dua Lipës po shtohen çdo ditë e më shumë, ajo sot konsiderohet si një nga këngëtaret më të suksesshme në planet. Pas një pauze në muzikës, 23 vjeçarja u rikthye pak javë më parë me këngën 'Don't Start Now' të...
  • image 05 Dhjetor 2019 Gjashtë 6 sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, larja e duarve është gjëja e parë dhe më e rëndësishmja që mund të bëni për të shmangur ftohjen dhe viruset. Shumica e studimeve tregojnë se masazhet mund të zvogëlojnë...
  • image 05 Dhjetor 2019 Liverpooli 'shkatërron' Evertonin, në një ndeshje që shkëlqeu Shaqiri Skuadra e Jurgen Klopp ka fituar pa shumë probleme 5-2 derbin ndaj Everton, në një duel që dhuroi gola dhe emocione. Pjesa e parë ishte një spektakël më vete, duke dhuruar 6 gola. Pas një kundërsulmi të shpejt Origi zhbllokoi ndeshjen që...
  • image 05 Dhjetor 2019 Kosova mund të hyjë në vitin 2020 pa buxhet Vonesat e krijuara me procesin zgjedhor dhe së fundit me arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës, mund të ndikojnë që Kosova të hyjë në vitin 2020 pa buxhetin e miratuar. Qeveria në detyrë, ka miratuar vetëm kornizat buxhetore,...
  • image 05 Dhjetor 2019 VV-LDK me qëndrime të betonuara për ndarjen e pushtetit Vullnet për arritjen e marrëveshjes së koalicionit, por me qëndrime të betonuara rreth postit të presidentit kanë proklamuar Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike. Përveç akuzave në distancë, as të mërkurën nuk ka pasur...
  • image 05 Dhjetor 2019 Appathurai: NATO-ja shpreson për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë Edhe pse Kosova dhe dialogu me Serbinë nuk kanë qenë temë në takimin e liderëve të NATO-s, zyrtarët e Aleancës kanë thënë se vëmendja për zhvillimet në Kosovë nuk mungon. Në një deklarim për "Kohën Ditore", zëvendësi i...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29