Të gjitha lajmet e datës: 20191021

Të gjitha lajmet e datës: 20191021

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Nëntor 2019 Koalicioni në rrezik, Nisma: AKR-ja është e lirë t’i marrë vendimet vetë Kandidatja për deputete nga Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj, ka deklaruar për "Zërin" se Nisma nuk ndihet e rrezikuar për moskalim të pragut pasi siç ka thënë ajo janë 25 vota mbi pragun dhe presin që ky numër të rritet. "Nuk...
  • image 21 Nëntor 2019 Kualiteti i ajrit sot në Prishtinë i pashëndetshëm Monitoruesi i cilësisë së ajrit që është i vendosur në ambasadën e ShBA-së në Prishtinë raporton për cilësinë e ajrit në kryeqytet. Ky monitorues tregon që cilësia e ajrit sot është e pashëndetshme për njerëzit e ndjeshëm,...
  • image 21 Nëntor 2019 Milani dhe Interi, interesim konkret për Xhakën Gjigantët italianë, Milani dhe Interi, kanë shprehur interesim konkret për t'i siguruar shërbimet e mesfushorit shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka, shkruan "Sky Germany". Mesfushori që luan me Përfaqësuesen e Zvicrës, pati problem me...
  • image 21 Nëntor 2019 "The Who" nderohet derisa Londra prezanton "Music Walk of Fame" Bendi britanik i rockut, "The Who", është bërë i pari që është nderuar me pllakë në shtegun "Music Walk of Fame" në Londër të martën, gjatë zbulimit të një atraksioni të ri kulturor në stilin e trotuareve me yje të Hollywood...
  • image 21 Nëntor 2019 24 vjet nga Marrëveshja e Dejtonit Sot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Paqes për Bosnjë dhe Hercegovinë, e njohur si Marrëveshja e Dejtonit. Marrëveshja u nënshkrua në bazën ushtarake amerikane "Wright Peterson" në Ohajo, më 21 nëntor 1995.
  • image 21 Nëntor 2019 Si të bëni gjumë të mirë? Bëni kamping ose shmangeni celularin Përdorimi i celularit apo i tabletit, si dhe shikimi i televizorit janë shkaktarë të mëdhenj të pagjumësisë. Është mirë që para se të flini t'i ndalni këto pajisje, e veçanërisht kur i shihni faktet se shumica e njerëzve nuk i ndalin...
  • image 21 Nëntor 2019 Një vit nga vendosja e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim që produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja të taksohen 100%. Propozimi erdhi nga ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, i cili në të njëjtën mbledhje kërkoi...
  • image 21 Nëntor 2019 Deputetët që i rritën votat, e ata që patën rënie në vota Në vazhdim do të ndjekim një kronikë që flet për moshën mesatare të deputetëve të zgjedhur, deputetëve më të votuar e ata që patën rënien më të madhe në këto zgjedhje. Si dhe disa statistika të tjera të Legjislaturës së...
  • image 21 Nëntor 2019 Apostolova bisedon për barazinë gjinore në Mitrovicën e Veriut Shefja e BE-së në Kosovë, Ambasadorja Apostolova nesër do të marrë pjesë në një debat për dhunën në familje në Mitrovicë të Veriut Shefja e BE-së në Kosovë, ambasadorja Nataliya Apostolova do të marrë pjesë në një debat për...
  • image 21 Nëntor 2019 Mandati i Speciales nuk kufizohet në kohë Janë përfaqësuesit e organizatave të dala nga lufta që kanë paralajmëruar ta rikthejnë Specialen në agjendën e Kuvendit dhe të qeverisë së re. Derisa partitë që do ta përbëjnë legjislaturën e shtatë nuk janë deklaruar rreth...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30