Të gjitha lajmet e datës: 20191027

Të gjitha lajmet e datës: 20191027

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Janar 2020 Qytetet e Kosovës që janë të pasura me ar dhe argjend Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën një luftë kaq të madhe për të marrë veriun e Kosovës. Në Strategjinë minerare thuhet se ari paraqitet edhe i...
  • image 19 Janar 2020 Teknikë ushtarake për personat që kanë probleme me gjumin: Do të flini për 2 minuta Janë të shumtë personat që kanë probleme me gjumin. Nëse jeni në mesin e atyre që mëngjesi ju gjen duke u rrotulluar për të gjetur pozitën e përshtatshme për gjumë, atëherë keni klikuar artikullin e duhur. Kjo është një metodë...
  • image 19 Janar 2020 Konfirmohet gjithçka, Adnan Januzaj gjithnjë më pranë Romës Liverpool nuk dëshiron ta huazojë Xherdan Shaqirin të Roma, kështu që ata po e kërkojnë kosovarin tjetër Adnan Januzaj, shkruan Sportitalia Trajneri i Romës Paulo Fonseca ka konfirmuar sot në konferncë për shtyp se ata më nuk janë në...
  • image 19 Janar 2020 Bella dhe Gigi Hadid marrin gjithë vëmendjen në Paris Dy motrat e njohura të fushës së modës, Bella dhe Gigi Hadid janë parë në Paris, ku kanë marrë pjesë në shfaqjen për xhinset 'Jacquemus' të koleksionit Vjeshtë-Dimër 2020-2021. Bella, 23 vjeç e veshur me një fustan të thjeshtë që...
  • image 19 Janar 2020 Hovi i shtuar i Speciales, tetë ftesa për dy javë Dhomat e Specializuara të Prokurorisë në Hagë e kanë nisur me intensitetin e njëjtë edhe vitin 2020. Fillimviti ka qenë mjaft i zënë për këtë organ ndjekës, që deri më tani kanë dërguar disa ftesa për intervistim në Kosovë. Së...
  • image 19 Janar 2020 Reshjet e mëdha të borës përfshijnë Kanadanë Lindore Qeveria federale e Kanadasë do t'i ndihmojë autoritetet lokale në rajonin Newfoundland në bregdetin e Oqeanit Atlantik për ta larguar sasinë e madhe të borës që ra në këtë zonë. Mijëra persona kanë mbetur pa energji elektrike dhe...
  • image 19 Janar 2020 Engel: Rruga e Serbisë e mbyllur derisa s’e njeh Kosovën Kongresisti Eliot Engel, kryetar i Komitetit për Çështje të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, i shkroi letër komandantit të Forcave Detare të SHBA-së në Evropë, në lidhje me një intervistë të tijën që...
  • image 19 Janar 2020 Nagavci: Kushtetuta e thotë se Thaçi s'ka rëndësi e ndikim në krijimin e qeverisë Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, i është kundërpërgjigjur edhe njëherë thirrjes së presidentit Hashim Thaçi rreth çështjes së mandatarit. Nagavci, në një postim në facebook...
  • image 18 Janar 2020 Mbajtja e sekreteve rrezikon shëndetin Disa njerëz i mbajnë mirë sekretet nga të tjerët, por pa marrë parasysh sa shumë mund të jenë të besueshëm lidhur me sekretet e të tjerëve, mendja e njeriut është e "programuar" në atë mënyrë që në fund ta tregojë atë sekret,...
  • image 18 Janar 2020 Higuain, sulmuesi që i feston golat si fëmijë dhe planifikon një akademi unike Ka diçka fëmijërore në gëzimin e madh të Gonzalo Higuanit pas shënimit të çdo goli. "Disa lojtarë mendojnë se si të festojnë golat, por unë nuk jam i tillë", zbulon Higuain. "Unë e ndiej adrenalinën e ndeshjes dhe çmendem...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31