Të gjitha lajmet e datës: 20191104

Të gjitha lajmet e datës: 20191104

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 06 Shtator 2010 Bukoshi do ta shqyrtonte pozitën e LDK në qeveri Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bujar Bukoshi ka thënë se LDK-ja është në krizë si pasojë e lidershipit të dobët, ndërsa zgjedhjet partiake, duke përfshirë edhe kryetarin e ri të partisë, janë rasti që...
  • image 06 Shtator 2010 Elefantët kanë frikë nga buburrecat Një studim i Universitetit të Floridës, i kryer në Laikipia District dhe në Tsavo National Park të Kenias, tregon se ka gjallesa të tjera, më të vogla se minjtë, që trembin elefantët, e këto janë buburrecat.
  • image 06 Shtator 2010 Të martën Ashton dhe Tadic bisedojnë për rezolutën Shefja e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton do të takohet të martën, me presidentin e Serbisë, Boris Tadiq, për të biseduar për rezolutën serbe në OKB, e cila pritet të hedhet në votim një ditë më vonë, më 9 shtator.
  • image 06 Shtator 2010 9 milionë $ gjenden në fermën e kuajve Në një fermë kuajsh në afërsi të San Salvadorit, policia lokale ka gjetur 9 milionë dollarë para të gatshme në një rezervuar nafte.

  • image 05 Shtator 2010 Me një meshë solemne u inaugurua katedralja “Nëna Terezë”; Me një meshë solemne, të dielën në Prishtinë, është inauguruar katedralja “Nëna Terezë”;, pikërisht në 13-vjetorin e vdekjes së saj. Përfaqësues të institucioneve të vendit dhe ata ndërkombëtarë, besimtarët katolikë, por...
  • image 05 Shtator 2010 Hubble fotografon shpërthimin e një ylli Teleskopi Hubble i Nasa-s ka fotografuar një eveniment sa të rrallë aq edhe spektakolar kozmik, shpërthimin e një ylli.
  • image 05 Shtator 2010 Eliminohet Kroacia, Serbia vazhdon garën Kroacia është eliminuar nga Kampionati Botëror, Turqia 2010, pasi pësoi për faj të gjyqtarëve në momentet vendimtar të takimit ndaj Serbisë, që përfundoi me rezultat 73-72, në të mirë të fqinjit të saj.
  • image 05 Shtator 2010 Spanja në çerekfinale e Botërorit në basketboll Kampioni i botës në basketboll, Spanja, ka arritur që të tejkalojë ish-finalistin e botërorit të kaluar, Greqinë, me rezultat 80-72, për t'u kualifikuar në çerekfinale ku do të takohet me Serbinë.
  • image 05 Shtator 2010 Merkel: Nuk duhen tabuizuar debatet për emigrantët Kancelarja Angela Merkel ka bërë thirrje që të flitet hapur lidhur me problemet e bashkëjetesës me emigrantët.
  • image 05 Shtator 2010 Vizat për Shqipërinë hiqen në vjeshtë Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha theksoi se shteti shqiptar i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian, çka do të bëjë të mundur realizmin e ëndrrës së shqiptarëve për të lëvizur këtë...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31