Të gjitha lajmet e datës: 20191107

Të gjitha lajmet e datës: 20191107

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Mars 2020 Dennis Quaid i ka ndryshuar planet e martesës Ylli i filmit "Parent Trap", Dennis Quaid, kishte planifikuar të kurorëzohet me të fejuarën e tij 39 vjet më të re, Laura Savoie, në shtëpinë e Craig T. Nelsonit në Kauai, më 4 prill të këtij viti. Por tani ka vendosur ta shtyjë datën...
  • image 26 Mars 2020 Deputetët gjermanë kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e... Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për vijimësi në aktivitetet e qeverisë. Në një deklaratë për media, të cilën e ka...
  • image 26 Mars 2020 "Bloomberg": Reagimi ndaj pandemisë rrëzon qeverinë e Kosovës, të parën në Evropë Qeveria ra të mërkurën mbrëma, vetëm pak muaj pasi u zotua. Votimi u thirr nga partneri i vogël i koalicionit që kritikoi hapat e ndërmarrë për të frenuar përhapjen. Kurti urdhëroi masën e ndalimit të qarkullimit dhe ndaloi tubimet...
  • image 26 Mars 2020 Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën Kryetari i LDK'së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ia mundësojë...
  • image 25 Mars 2020 Lumir Abdixhiku u drejtohet qytetarëve për punën e tij 52 ditore si ministër Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku u është drejtuar me një letër qytetarëve të Kosovës, menjëherë pasi që Kuvendi i Kosovës votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në këtë letër, ai ka bërë një...
  • image 25 Mars 2020 Shkarkohet Qeveria Kurti Kuvendi i Kosovës, me vota 82 për, 32 kundër dhe një abstenim e ka shkarkuar Qeverinë Kurti. Votimi për mocionin e mosbesimit ka ndodhur në orët e vona, pas një diskutimi të gjatë parlamentar, që kishte nisur rreth orës 12:00. Pro...
  • image 25 Mars 2020 Avdullah Hoti vjen në seancë Tetë orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka ardhur në seancë. Ndonëse nuk dihet arsyeja e mungesës së tij deri tash, Hoti është...
  • image 25 Mars 2020 Një pacient me koronavirus në Kosovë drejt shërimit Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por thotë se për t'u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti i parë në Kosovë, duhet të...
  • image 25 Mars 2020 Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste kontakti prej të cilëve 4 raste janë...
  • image 25 Mars 2020 Kuvendi i Kosovës në pauzë njëorëshe Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë njëorëshe. Këtë e kishte propozuar deputeti i VV-së Rexhep Selimi. Më pas, kryeparlamentarja Vjosa Osmani e ka miratuar dhe asnjë deputet nuk e ka kundërshtuar. "Shkojmë në pauzë njëorëshe por ju...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30