Të gjitha lajmet e datës: 20191110

Të gjitha lajmet e datës: 20191110

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 20 Nëntor 2019 Belgjika, Gjermania e Holanda mbyllin kualifikimet për "Euro 2020" me fitore të thella Belgjika, Gjermania dhe Holanda kanë mbyllur me fitore të thella kualifikimet për Evropianin 2020. Belgjika ka përfunduar grupin I me dhjetë fitore, duke arritur të kapë maksimumin e 30 pikëve. Në xhiron e fundit, kjo kombëtare "shkeli"...
  • image 20 Nëntor 2019 Arilena e Flori publikojnë "Doja" "Doja" titullohet kënga më e re e publikuar nga Arilena Ara në bashkëpunim me Flori Mumajesin. Kjo këngë, siç ka bërë të ditur Ara, është krijuar tre vjet më parë. Për muzikën është kujdesur Darko Dimitrov, ndërsa për tekstin...
  • image 20 Nëntor 2019 Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit mbi qeverisjen korporative të bankave Guvernatorë të Bankave Qendrore të Kosovës, Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Malit të Zi dhe Drejtori i Agjencionit Bankar të Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës, kanë nënshkruar sot memorandumin e bashkëpunimit mbi qeverisjen...
  • image 20 Nëntor 2019 Posti i presidentit, të mos përfshihet në bisedimet LVV-LDK Çështja e presidentit të ardhshëm të Kosovës pritet të përfshihet në bisedimet në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për marrëveshjen eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës. Por, njohësit e...
  • image 20 Nëntor 2019 Lëvizja Vetëvendosje ndryshon statutin, Kurti mbetet kryetar i partisë Me statutin aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse kreu i VV'së bëhet kryeministër shteti, duhet ta lirojë pozitën e kreut të partisë. LVV'ja ka nisur procedurat për ndryshimin e statutit, e me ndryshimet e reja Albin Kurti mund të mbaj...
  • image 20 Nëntor 2019 KQZ tregon sa vendvotime janë rinumëruar deri sot Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate deri sot janë rinumëruar 60% e vendvotimeve për të cilat vendosi PZAP-ja, raporton Gazeta Express. Në një përgjigje për Express, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se gjatë ditës së...
  • image 20 Nëntor 2019 Zbulohen limitet e jetës njerëzore Hulumtuesit holandezë njoftuan sot se kanë përcaktuar "tavanin e qelqtë" të jetëgjatësisë njerëzore nga 115,7 vjeç për gratë dhe në 114,1 për burrat, pavarësisht rritjes së jetëgjatësisë. "Përpiluesit e statistikave të...
  • image 19 Nëntor 2019 Ramiz Lladrovci sot para Gjykatës Speciale Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot do të paraqitet pranë Gjykatës Speciale. Ditë më parë ai ishte ftuar në Hagë në cilësinë e dëshmitarit. Vet Lladrovci kishte thënë se dëshminë e tij do ta japë më 19 nëntor.
  • image 19 Nëntor 2019 Zhang nga FMN: Rritja ekonomike e Kosovës e pamjaftueshme për krijimin e vendeve të punës "Rritja ekonomike mesatare e Kosovës brenda dy viteve të fundit është rritur 3 për qind deri 4 për qind, por që nuk është e mjaftueshme për rritjen vendeve të punës", kështu ka thënë zëvendësdrejtori i Fondit Monetar Ndërkombëtar,...
  • image 19 Nëntor 2019 Kur priten reshjet e para të borës, tregon IHMK As java e tretë e muajit nëntor nuk parashihet të ketë temperatura minus apo të ketë reshje bore. Kështu tha Besim Aliu, parashikues i Motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Sipas Aliut gjatë kësaj javë do të kemi mot...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30