Të gjitha lajmet e datës: 20191116

Të gjitha lajmet e datës: 20191116

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 12 Nëntor 2019 Ndërpritet greva e minatorëve, Trepça rifillon punën Minatorët e Kombinatit Metalurgjik "Trepça", kanë ndërpreve grevën e nisur për shkaka të pakënaqësi së tyre lidhur me pagat dhe kushteve e punës. Këtë e bëri të ditur, kryesuesi i Bordit të "Trepçës", Ardian Syla, i cli ka thënë...
  • image 12 Nëntor 2019 Osmani: LDK-ja s'i punon pas shpine askujt, aq më pak nëpërmjet lojërave të Vuçiqit Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, u ka dhënë përgjigje deklaratave të fundit të presidentit serb Aleksandër Vuçiq, se kinse kjo parti po i punon pas shpine Vetëvendosjes. "Jo rastësisht Aleksandar Vuçiq ishte ministër i propagandës...
  • image 12 Nëntor 2019 Thaçi pas takimit me Vuçiqin të ndërmjetësuar nga Macroni: Kosova e gatshme të vazhdojë... Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, njofton se në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.
  • image 12 Nëntor 2019 Thaçi sot merr pjesë në seancën plenare të Forumit të Paqes në Paris Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të marrë pjesë në seancën plenare të Forumit të Paqes në Paris, ndërsa në mesditë do të ketë një panel të veçantë, ku do të flasë për angazhimin për arritjen e paqes së qëndrueshme...
  • image 12 Nëntor 2019 Hasani: Gjykata Speciale është etnike dhe kundër UÇK-së Ambasadori i Kosovës në Shqipëri Nait Hasani ka shkruar një status të gjatë në rrjetin social Facebook me anë të cilit i drejtohet deputetit të VV-së Rexhep Selimi i cili së fundi ka marrë një ftesë nga Gjykata Speciale. Përveç...
  • image 12 Nëntor 2019 10 qytetet më të mira për të jetuar, prijnë Vjena dhe Zurichu Fatmirësisht, ka shumë ekipe ekspertësh të cilët e studiojnë kualitetin e të jetuarit në qytete të mëdha të botës. Një nga këto grupe të ekspertëve është edhe 'Mercer', i cili për 19 vitet e fundit e ka kryer anketimin vjetor për...
  • image 12 Nëntor 2019 Kosovare Asllani, Sulmuesja e Vitit në Suedi Kosovare Asllani është zgjedhur Sulmuesja e Vitit nga Federata Suedeze e Futbollit në ceremoninë gala "Fotbollsgalan". Asllani sivjet u bë lojtare e Taconit, që tash është pjesë e Real Madridit. Në gjashtë paraqitje në Spanjë ajo ka...
  • image 12 Nëntor 2019 Agnesa Vuthaj kujton kohën kur u shpall “Miss Kosova” Kanë kaluar plot 16 vite që kur Agnesa Vuthaj rrëmbeu kurorën e më të bukurës në Kosovë, e një vit më pas edhe në Shqipëri. 'Miss Kosova 2003' dhe 'Miss Albania 2004' ishin vetëm dy çmimet e para që e bënë vajzën nga Istogu të...
  • image 12 Nëntor 2019 Publikohet raporti për cilësinë e naftës Zyra Kombëtare e Auditimit sot prezanton raportin e auditimit të performancës "Sistemi i kontrollit dhe monitorimit të cilësisë së derivateve të naftës". Në tryezë janë të ftuar përfaqësues të Ministrisë së Tregtisë dhe...
  • image 12 Nëntor 2019 “Mini Shengeni” ballkanik, i dëmshëm për Kosovën Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare dhe të integrimeve evropiane e kanë kundërshtuar nismën e Shengenit Ballkanik. Blerim Reka, Lisen Bashkurti, Sabri Kiçmari dhe Vigan Qorolli kanë vlerësuar se kjo iniciativë rajonale është e...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30