Të gjitha lajmet e datës: 20191118

Të gjitha lajmet e datës: 20191118

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Shkurt 2020 Konstituohet Komisioni për Integrim Evropian, deputetët tregojnë prioritetet Në Kuvendin e Kosovës është bërë konstituimi i Komisionit për Integrim Evropian, njëherit komisioni i parë i legjislaturës së shtatë. Kryetari i Komisionit për Integrim Evropian, Armend Zemaj, deklaroi se prioritet i komisionit do të...
  • image 18 Shkurt 2020 Presioni amerikan, këto ditë takohen Kurti e Mustafa për të vendosur rreth taksës e... Si përfaqësuese e koalicionit qeverisës, Vjosa Osmani ka folur sot për tarifën e vendosur nga qeveria e kaluar dhe zëvendësimin e kësaj mase me reciprocitet, raporton Gazeta Express. Pas mbledhjes së kryesisë, Osmani thotë se për hapat e...
  • image 18 Shkurt 2020 Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, me shefat e Grupeve Parlamentare. Në këtë mbledhja do të shqyrtohen: Propozimi për formimin e grupeve të miqësisë dhe Propozimi i anëtarëve në delegacione për përfaqësim të Kuvendit në...
  • image 18 Shkurt 2020 Kurti e priti në takim ambasadorin e Zvicrës Kryeministri Abin Kurti ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje nga ky takim. Sot gjatë ditës, kryeministri ka të planifikuar edhe një takim me kryetarin e Aleancës...
  • image 18 Shkurt 2020 Të rinjtë nga Kosova shkojnë në Harvard Një grup studentësh nga Fakulteti Juridik i Universitetit të Prishtinës po marrin pjesë në programin "Model United Nations" në Universitetin e Harvardit në Boston. Bashkë me qindra studentë të tjerë nga e gjithë bota, ata simulojnë...
  • image 18 Shkurt 2020 Lampard: Maguire duhej të ishte ndëshkuar me të kuq, goli i Rudiger ishte i rregullt Trajneri i Chelseat Frank Lampard e kritikoi teknologjinë VAR të hënën, pasi qendërmbrojtësi i Manchester Unitedit, Harry Maguire, nuk u ndëshkua me karton të kuq për një goditje kontroverse të tij ndaj Michy Batshuayit. Gjatë ndeshjes...
  • image 18 Shkurt 2020 Arilena do e këndon “Shaj” në anglisht Këngëtarja që do ta përfaqësojë Shqipërinë sivjet në Eurovizio, Arilena Ara ka treguar disa gjëra rreth këngës "Shaj" "Në Los Angelos udhëtuam për të punuar për albumin tim të parë në anglisht, por pas fitores surprizë realisht...
  • image 18 Shkurt 2020 Sa kohë mund t’i ruajmë vezët në frigorifer? Shpesh ndodh që të harrojmë se kur i kemi blerë vezët apo nuk mund ta gjejmë datën e skadimit në kuti. Nëse nuk mund ta gjeni datën e skadimit, përpiquni t'i shpenzoni vezët brenda tri javëve nga data e blerjes. Në këtë kornizë...
  • image 18 Shkurt 2020 Meta kundër minishengenit, vlerëson paraqitjen e Kurtit në Munih Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në suksesin e qeverisë...
  • image 18 Shkurt 2020 Koronavirusi i merr jetën shefit të spitalit të Wuhan Autoritetet shëndetësore në Kinë kanë lajmëruar vdekjen e Drejtorit te Spitalit të Wuhan, vatrës se koronavirusit. Në të njëjtin spital te premten ndërroi jete edhe një infermier. Pikërisht nga kjo zone shpërtheu dhe epidemia e...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29