Të gjitha lajmet e datës: 20191128

Të gjitha lajmet e datës: 20191128

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Nëntor 2019 Rinumërimi i 90 për qind të vendvotimeve e degradon procesin zgjedhor Rinumërimi i rreth 90 për qind të vendvotimeve në nivel të vendit, po shihet si aspekt negativ dhe që e dëmton të gjithë procesin zgjedhor. Kjo shënon njëherësh edhe numrin më të madh të vendvotimeve të rinumëruara në një proces...
  • image 14 Nëntor 2019 Vjosa Osmani e sfidon Ramën për minishengenin: Po të ulemi në tavolinë, do ta bindi që e ka... Kundër idesë së Edi Ramës, Vuçiqit e Zoran Zaevit për krijimin e një minishengeni ballkanik, ka dalë edhe nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Express. Në një intervistë për Opinion, Osmani madje ka thënë se është e...
  • image 14 Nëntor 2019 Kurti e godet edhe një herë Ramën për minishengenin: Gaboi që u nxitua drejt Beogradit Ideja për krijimin e një minishengeni Ballkanik është shndërruar në një temë përplasjesh mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe krerëve të partive politike në Kosovë e krerëve të shtetit, shkruan Gazeta Express. Lideri i...
  • image 14 Nëntor 2019 Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Qytetarë serbë, të cilët kanë pasur të drejtë vote, por që kanë ndërruar jetë, bëjnë pjesë në listat e votuesve...
  • image 14 Nëntor 2019 Cakaj kërkon anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, mori pjesë në aktivitetin e zhvilluar në përkujtim të 70 vjetorit të themelimit të Këshillit të Evropës. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social...
  • image 14 Nëntor 2019 "El Clasico" do të luhet më 18 dhjetor Takimi mes Barcelonës dhe Real Madridit është caktuar të luhet të mërkurën më 18 dhjetor. Data e mëparshme për këtë ndeshje ishte e paraparë të zhvillohej në "Camp Nou" më 26 tetor, por u shty për shkak të situatës politike në...
  • image 14 Nëntor 2019 Emilia Clarke dëshiron ta luajë Bondin Emilia Clarke dëshiron shumë ta luajë James Bondin në një film të ri. Daniel Craig pritet ta braktisë rolin e spiunit ndërkombëtar pas shfaqjes së filmit të ri "No Time to Die" në prill (2020) dhe ylli i "Game of Thrones" do të...
  • image 14 Nëntor 2019 Trumpi priti Erdoganin në Shtëpinë e Bardhë, tha se janë "miq të mirë" Kjo vizitë ndodhi të mërkurën, ditën e parë kur seancat dëgjimore sa i përket hetimit të mundshëm ndaj Trumpit nisën të bëheshin publike - seanca këto për të cilat presidenti amerikan tha se është "shumë i zënë" për t'i shikuar....
  • image 14 Nëntor 2019 Punëtorët e sektorit privat kërcënojnë me protesta Udhëheqja e Sindikatës së Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot në zyrat e BSPK-së në ora 14:00 mban takim me kryetarë të disa shoqatave ku do merret vendim për fillimin e protestave dhe grevave për punëtorët e sektorit privat....
  • image 14 Nëntor 2019 Kosovarët edhe një vit pa viza Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ditë më parë tha për se një vendim për liberalizimin e vizave mund të ndodhë brenda këtij viti, saktësisht në muajin dhjetor. Por nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GSJP), po e shohin...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30