Të gjitha lajmet e datës: 20191129

Të gjitha lajmet e datës: 20191129

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Mars 2020 Sot testohen dhjetë mjekë të Llapit që patën kontakte me të infektuarit me COVID-19 10 mjekë e infermierë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë do të testohen sot për të parë nëse janë të infektuar me koronavirus. Përveç mostrave të personelit shëndetësor, ekipet e IKSHP'së, kanë marrë edhe...
  • image 28 Mars 2020 Tre pacientë në gjendje shumë të rëndë nga Covid-19 në QKUK
  • image 28 Mars 2020 VV: Nuk dërgojmë emër për kryeministër Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Hashim Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve, në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri. Nga Zyra për Media e VV-së kanë thënë për Gazetën Express se posa të përfundojë...
  • image 28 Mars 2020 Një 97-vjeçare shërohet nga koronavirusi Një grua 97-vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga koronavirusi, sipas Yonhap News. Ende nuk ka detaje të tjera rreth saj - por ajo nuk është e vetmja në botë që përkundër moshës e ka fituar...
  • image 28 Mars 2020 Në ora 13:00 sot nis shtetrrethimi në Shqipëri Edhe kjo fundjavë ashtu si e kaluara do të kalojë në izolim total. Nga ora 13:00 e ditës së sotme, dhe deri të hënën në orën 05:00 të gjithë do të qëndrojnë në shtëpi dhe të gjithë qepenat do të jenë mbyllur. Ndërkohë...
  • image 28 Mars 2020 Serie A do të ketë kampion Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se do të ketë fitues të "Scudettos" këtë edicion, ndonëse nuk ka ende shenja për rifillim të garës në kampionatin italian. Gravina gjithnjë ka thënë se...
  • image 28 Mars 2020 Pas tetë vjetësh, Bob Dylani rikthehet me këngë për vrasjen e Kennedyt Kënga e parë e re e Bob Dylanit, pas plot tetë vjetësh, është një refleksion 17-minutësh për vitet '60 dhe për vrasjen e presidentit amerikan, John F. Kennedy. Balada e shoqëruar me tinguj të lehtë të pianos, kitarës dhe baterive,...
  • image 28 Mars 2020 A po paraqet tarifa pengesë për importin e pajisjeve kundër COVID-19? Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë përsëritur thirrjen e tyre për institucionet e Kosovës që të heqin plotësisht tarifën 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina. Zyrtarë nga Departamenti i...
  • image 28 Mars 2020 Ndalohet qarkullimi nga ora 17:00 deri në 06:00 Sipas këtij vendimi, ndalohet qarkullimi i qytetarëve dhe automjeteve private gjatë orës 17:00-06:00 përveç nevojave mjekësore, prodhim, furnizim dhe shitje të mallrave esenciale (ushqim dhe barna për njerëz dhe kafshë/shpezë), dhe për...
  • image 28 Mars 2020 Qeveria shkarkoi Bordin e Shërbimit Klinik Universitar Me kërkesë të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, është mbajtur mbledhja korresponduese, në të cilën është shkarkuar Bordit Drejtues të Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës dhe...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29