BE

BE

Presidenti i BE-së: Kapitulli i ri me Serbinë mund të nisë brenda vitit

Publikuar më 03 Korrik 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ministri i Punëve të Jashtme të Estonisë, i cili mori Presidencën gjashtëmujore të BE-së që nga 1 qershori, Sven Mikser theksoi se takimi i ardhshëm ndërqeveritar BE - Serbi,  pritet të hapë një kapitull të ri që do të organizohet në fund të vitit, në varësi të progresit në kapituj, transmeton Indeksonline.

Ai thotë se vendi i tij gjatë Presidencës do të përqendrohet kryesisht në kapitujt që kanë të bëjnë me aspektin ekonomik dhe financiar.