BE

BE

Njohja e Kosovës është e pakthyeshme, thotë Vjena zyrtare

Publikuar më 12 Shkurt 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ministria austriake e Punëve të Jashtme e Austrisë Karin Kneissl ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga ana e Vjenës zyrtare, është pakthyeshme, njofton agjencia serbe e lajmeve tanjug, transmeton Koha.net

Ajo, duke reaguar në deklarata e zëvendëskancelarit austriak Heinz-Christian Strache, i cili po qëndron për një vizitë në Beograd, ka theksuar se bëhet fjalë për një fakt të pakthyeshëm dhe se ai nuk mund të ndryshojë.