BE

BE

Gambia rishqyrton njohjen e Kosovës?

Publikuar më 23 Shkurt 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ministri serb i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar sot se gjatë bisedave me shefin e diplomacisë së Gambisë Usain Darbo, i ka propozuar që Gambia ta rishqyrtojë vendimin e vitit 2009 me të cilin e kishte njohur pavarësinë e Kosovës, transmeton Koha.net.

Darbo, siç ka përcjellë FoNet, ka thënë se do të shqyrtohen disa hapa të ish-pushteteve dhe mendon se në një të ardhme të afërt do të merren vendime që do të forcojnë marrëdhëniet ndërmjet Serbisë e Gambisë.