BE

BE

E konfirmon BE-ja, takimi Thaçi-Vuçiq më 24 qershor

Publikuar më 22 Qershor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së, dhe ndërmjetëse në dialogun mes Kosovës e Serbisë në Bruksel, ka bërë me dije se takimi i radhës do të zhvillohet më 24 qershor të këtij viti.

Kosova dhe Serbia do të jenë të përfaqësuar nga presidentët, Hashim Thaçi, gjegjësisht Aleksandar Vuçiq.

"Përfaqësuesja e Lartë dhe Presidentët do të vazhdojnë punën e tyre në fazën e normalizimit gjithëpërfshirës të Dialogut, të marrin në konsideratë marrëveshjet ekzistuese, të informojnë për arritjet e deritashme sikurse edhe do të diskutojnë hapat e ardhshëm duke pasur parasysh periudhën intensive përpara", thuhet në njoftimin e Zyrës së Mogherinit.