BE

BE

Mogherini bisedoi në New York me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor

Publikuar më 27 Shtator 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, bisedoi në New York me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor.

Zëdhënësja e saj, Maja Kocijançiç, tha përmes një postimi në Twitter se Mogherini ka qenë nikoqire e një tubimi joformal të liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku është biseduar për situatën në rajon, bashkëpunimin rajonal dhe punën për integrimin evropian.

Në New York po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara.