Foto Lajme

Foto Lajme

Audi a7 fotolajm

Ka debutuar zyrtarisht gjenerata e re e Audi A7 Sportsback, para lansimit më 2018. Audi A7 Sportsback ka motor 3.0-litërsh V6 TFSI me 335 kuajfuqi që përshpejtimin prej 0 në 100 km/orë e arrin për 5.3 sekonda. Shpejtësia maksimale e tij është 250 km/orë.    

Ines fotolajm

Modelja franceze Ines Rau, ka bërë histori në revistën Playboy, pasi u bë transgjinorja e parë që u prezantua si modele. Rau është modelja që do të prezantojë revistën e muajit nëntor, ndërsa fotografia për ballinë të revistës është realizuar nga Derek Kettela, shkruan Elle.

Abelard fotolajm

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi. Gjatë këtij takimit Tahiri vlerësoi lart marrëdhëniet e Kosovës dhe Italisë,ai u shpreh i përkushtuar që këto marrëdhënie të thellohen edhe më tutje.  

Thaci fotolajm

Presidenti Thaçi ka pritur sot zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve te Jashtme te Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva. Në njoftimin për media nga ky takim, thuhet se presidenti Thaçi pasi i ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e vazhdueshme.