Ekonomi

Ekonomi

Trajkoviq, Vuçiqit: Pse të na vrasin shqiptarët, kur këtë e bëjnë mafiozët serbë të Kosovës

Publikuar më 04 Shkurt 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Në ballinën e revistës me më të vjetër në Serbi, NIN, politikania serbe nga Kosova Rada Trajkoviq e ka akuzuar rëndë presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në ballinën e revistës me më të vjetër në Serbi, NIN, politikania serbe nga Kosova Rada Trajkoviq e ka akuzuar rëndë presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Sipas saj, Vuçiq është ai i cili ua dha serbët e Kosovës mafiozëve serbë.

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq ka përmend këtu Milan Radojiçiqin për të cilin isiston se është i përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit.

Ajo akuzon kreun e shtetit serb për marrëdhënie me mafiozët në Kosovë, transmeton lajmi.net.

"Ju kemi frikësuar shumë shqiptarëve dhe kemi pësuar nga ata, kjo nuk diskutohet. Por, ne të gjithë në këto momente iu frikësohemi serbëve... po, kjo është e vërtetë. Pse do të na vrisnin neve shqiptarët, kur tashmë është instaluar grupi i mafiozëve e cila ka vrarë serbë për projekte të shqiptarëve. Nuk e di sa do të më kushtojë kjo që po flas, por duhet ta them", ka thënë Trajkoviq.