Ekonomi

Ekonomi

Mustafa nga Uashingtoni: Marrëveshje me amerikën latine (Video)

Publikuar më 13 Shkurt 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Drejtori i Telekomit të Kosovës Agron Mustafa tha për Zërin e Amerikës se kanë arritur pajtim për të nënshkruar kontratë me kompaninë amerikane "Tempusnet", kompani e cila do t'i mundësojë Telekomit të Kosovës marrëveshje për i terkonjeksionin me dhjetëra shtete të Amerikës Latine dhe asaj Jugore, të cilat nuk e kanë njohur shtetin e Kosovës deri tash.

Ketë deklarate Mustafa e bëri në median shtetërore amerikane Zëri i Amerikës, pas vizitës që i bëri kompanisë në këtë shtet.

Këtë e ka mundësuar kodi i ri 00383, i cili sipas Mustafës do të filloje të përdoret tërësisht nga qershori i këtij viti, kur edhe do të fillojë të eliminohen përdorimi i kodeve tjera.

Ndiqeni intervistën e plotë dhënë në Uashington nga Drejtori i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa.