Ekonomi

Ekonomi

Veseli kërkon të ndahen miliona euro për Telekomin

Publikuar më 14 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Kryeparlamentari Kadri Veseli në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës tha se nëse është nevoja duhet të jepen edhe dhjetëra miliona euro që të shpëtohet Telekomi i Kosovës.

"Është mirë që t'i ndihmohet Telekomit, të gjendet përkrahje, jo në shpenzime por në projekte, qoftë nevoja që të derdhen edhe dhjetëra miliona euro. Projekte që e nxjerrin Telekomin nga falimentimi dhe falja", tha Veseli.

Në seancën e sotme, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca tha se në Telekomin e Kosovës, PDK ka punësuar të afërm të saj.

E për këtë, Veseli tha se në Telekom edhe Konjufca do të mund të ketë të afërm të punësuar.