KURIOZITETE

KURIOZITETE

Tallje me ndërtesën që kushtoi 900 milionë euro! (Foto)

Publikuar më 06 Shtator 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Në një lagje të kryeqytetit të Anglisë, është ndërtuar 'Spire London' që deri më tani ka kushtuar rreth 900 milionë euro.

Megjithëse godina 67-katëshe ka arkitekturë moderne dhe është shumë luksoze, mënyra se si duket nga lartë, ka bërë që shumë njerëz të tallen me të, transmeton Telegrafi.

tallje-me-ndertesen-qe-kushtoi-900-milione-euro-shikoni-si-duket-nga-larte-foto-2

N[se shikohet nga sipër, vërejmë se merr formën e organit gjenital të mashkullit.

Për ndërtesën ku një apartament kushton afro 700 mijë euro, që tani po përdoren mahi të ndryshme, për diçka që nuk besohet të jetë bërë me qëllim.

A Chinese developer has unveiled a new £800 MILLION London skyscraper which will be the tallest residential building in Western Europe. See SWNS story SWTALL. The 235-metre high Spire London will have 861 apartments spread across the 67 storeys. And on the 35th floor will be a huge spa with an infinity pool, gym, jacuzzi and fitness studio. The tower, which is being built by Shanghai-based Greenland Group, has been designed to provide uninterrupted panoramic views over the whole of London. It has the highest and most far-reaching views ever provided by apartments in the capital. Initial work on the Spire began earlier this year with the tower expected to open in 2020.

"Është e vendosur pranë aeroportit dhe i 'përshëndet' të gjitha vizitorët", është një koment për godinën që hapet më 2020.

Ndryshe, pronarët e banesave të objektit ekologjik dhe me teknologji të lartë, do të kenë qasje në kinema, pishinë, sallë fitnesi dhe lokal nate.