KURIOZITETE

KURIOZITETE

Receta natyrale që ju mbron nga kanceri i mushkërive

Publikuar më 04 Janar 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ekzistojnë dy tipa kryesor të kanceri të mushkërive. Njëri tip është shumë agresiv dhe mund të përhapet shpejt në pjesët tjera të trupit në fillim të sëmundjes, ky lloj është i lidhur ngushtë me konsumimin e cigares dhe rrallë paraqitet te jo duhanpirësit. Tipi i dytë i kancerit është shumë më i shpeshtë dhe më i ngadalshëm. Paraqitet te 85% të sëmurëve.

Ka edhe ilaçe alternative që mund t'juu vijnë në ndihmë më shumë nga sa mund ta mendoni në parandalimin e kësaj sëmundje:

Qëpët e bardha dhe të kuqe përmbajnë komponime që kanë efekte anti-kancer dhe mbrojnë mushkëritë nga infeksioni. Është mjaft interesante se ato ndalojnë zhvillimin e qelizave të reja malinje në njerëzit të cilët tashmë kanë kancer të mushkërive.

Gjithashtu çaji portokall - xhenxhefill do të lehtësojë frymëmarrjen dhe domosdoshmërisht do të veprojë kundër kancerit të mushkërive.

Përbërësit:

Rrënjë xhenxhefill, rreth 4 inç (2 cm)

2 gota uji

2 lugë lëng limoni

2 gota lëng portokalli

2 lugë mjaltë

Prisni rrënjën e xhenxhefilit në copa të vogla. I vendosni në një tenxhere me 2 gota me ujë dhe i lini të vlojnë.

Shtoni lëng portokalli, lëng limoni dhe e përzieni mirë.

Shtoni mjaltin, pak nga pak dhe e përzieni sa më shumë. Mund ta konsumoni këtë çaj çdo ditë!

Kujdes! Nëse ndjeni simptoma si vështirësi ën frymëmarrje apo kollë të thatë duhet të vizitoheni menjëherë.