KURIOZITETE

KURIOZITETE

3 përbërësit që do të zhdukin menjëherë kilet e tepërta

Publikuar më 12 Shtator 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Është shumë e vështirë të fitosh betejën me kilet e tepërta. Të humbasësh kile mund të kthehet në një makth dhe dietat strikte janë shumë të këqija për shëndetin tuaj.

Njerëzit harrojnë se në pjesën më të madhe, aktiviteti fizik është shumë i rëndësishëm, po ashtu edhe konsumimi i ujit. Kështu që në këtë artikull do të gjeni një recetë me 3 përbërës që do t’ju bëjë të humbisni peshë menjëherë. Bëhet fjalë për limon, mjaltë, kanellë dhe ujë të ngrohtë.

Përbërësit:

1 lugë gjelle me pudër kanelle;

gjysmë limoni i qëruar;

1 lugë gjelle mjaltë;

1 gotë me ujë të ngrohtë;