KURIOZITETE

KURIOZITETE

Jeta dhe "dashuritë" e Angelina Jolie

Publikuar më 10 Prill 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Angelina Jolie është një emër i njohur i botës së Hollywood, por përveçse filmave ku ka aktruar, ajo është bërë e famshme edhe për lidhjet e saj, ku mes të cilave ka pasur për një periudhë kohe edhe me një femër tjetër.

Image

1- Angelina Jolie dhe vëllai i saj u rritën nga mamaja e tyre, Marcheline Bertrand, pasi prindërit e tyre u ndanë në 1976-ën.

2- Punën e parë në aktrim ajo e bëri në moshën 7-vjeçare.

Image

3- Teksa xhirohej filmi "Hackers" Angelina Jolie takoi Johnny Lee Miller, çifti u martuar në 1996-ën.

Image


4- Po në 1996, Angelina Jolie u njoh me Jenny Shimizu, me të cilën ra në dashuri duke pasur për një kohë të shkurtër edhe një marrëdhënie lesbike.

Image


5- Pas eksperiencës me një femër tjetër, ajo u lidh me Timothy Hutton. Lidhje që zgjati për 3 vite

Image


6- Në vitin 1999, teksa xhirohej "Pushing Tin" Angelina Jolie harroi Hutton dhe u lidh me Billy Bob Thornton, por pas 3 vitesh ata u divorcuan

Image


7- Në vitin 2005 u xhirua "Mr. & Mrs. Smith", një film i suksesshëm që solli edhe shkëndijat e para të dashurisë mes saj dhe Brad Pitt. Ky i fundit ishte i martuar me Jennifer Aniston në atë periudhë. Një lidhje që zgjati për 12 vite, deri sa çifti vendosi të divorcohet në 2017-ën.

Image