KURIOZITETE

KURIOZITETE

Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter

Publikuar më 01 Shtator 2019

Artikuj të ngjashëm

Hakerat i kanë vjedhur llogarinë bashkëthemeluesit dhe shefit ekzekutiv të Twitter, Jack Dorsey. Hakerat që e prezantuan veten si Chuckling Squad morën përsipër përgjegjësinë për hakërimin e llogarisë së Twitter të Dorsey.

Një zëdhënës i Twitter tha për BBC-së se po hetoj urgjentisht ngjarja.

Në llogarinë në Twitter të Dorsey janë postuar një varg komentesh fyese dhe raciste.