KURIOZITETE

KURIOZITETE

Rukola një bimë me vlerë ushqyese fantastike

Publikuar më 05 Shtator 2019

Artikuj të ngjashëm

Rukola është një bimë me një vlerë ushqyese fantastike falë pranisë së kripërave minerale përfshirë magnez, kalcium, kalium dhe hekur, dhe përmban vitamina si A B dhe C.

Ndër vetitë e saj të panumërta kujtojmë ato pastruese, përveç që janë një antioksidant i fortë dhe për këtë arsye i dobishëm për parandalimin e kancerit.

Prandaj rekomandohet konsumimi i kësaj bime edhe sepse përmban shumë pak kalori dhe nëse përgatitet një lëng me gjethet e saj merret një qetësues i shkëlqyeshëm.

Karakteristikat dhe përfitimet e rukolës:


Promovon tretjen dhe mbron stomakun.
Ndihmon zorrët: falë vetive të saj, parandalon formimin e gazrave në zorrë.
Antitumori: midis vetive të tjera ekziston ai i të qenit antikancerogjen, beta karoteni që përmbahet brenda saj ndihmon në parandalimin e llojeve të ndryshme të tumoreve siç janë: fshikëza, prostata, stomaku dhe zorra e trashë.
Pastrimi: ekzistojnë veti diuretike të rukolës që ndihmojnë në eliminimin e toksinave dhe lëngjeve që janë të tepërta në trupin tonë.
Ajo stimulon metabolizmin dhe lufton aneminë: falë vitaminës B
Ju ndihmon të humbni peshë: pasi përmban shumë pak kalori, është e pasur me 25 për 100 gram.
Restaurues i kockave: cilësia e mirë e vitaminës C ndihmon gjithashtu në forcimin e sistemit imunitar.
Luftimi i pagjumësisë: rukola, e marrë edhe si infuzion, ka veti relaksuese që nxisin gjumin.