KURIOZITETE

KURIOZITETE

Të fshehtat e bukurisë së Jennifer Lopez

Publikuar më 27 Dhjetor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shumë e kanë zili lëkurën rrezatuese të Jennifer Lopez, ndërsa ajo thotë se sekreti i lëkurës së saj është para së gjithash një gjumë i mirë dhe cilësor.

"Trupit së pari i duhet shumë gjumë. Është më mirë të flemë nëntë ose dhjetë orë, por unë bëj çmos që të arrij të paktën tetë orë gjumë", ka thënë 50-vjeçarja.

Ushqime të freskëta

Si shumë të famshëm, aktorja dhe këngëtarja i atribuon lëkurës rrezatuese ushqimeve të freskëta, veçanërisht frutave dhe perimeve. Shumë ujë dhe ushqim i freskët janë sekreti i lëkurës së saj të bukur.

Shmang pirjen e duhanit dhe alkoolin

"Ajo i përmbahet një stili të shëndetshëm. Ajo nuk pi cigare, ha shëndetshëm dhe bën gjumë të mjaftueshëm", ka treguar i fejuari i saj, Alex Rodriguez, transmeton KP.

"Unë mendoj se bukuria vjen nga brenda dhe se gjëja më e rëndësishme është të harmonizoni trupin me shpirtin. Unë besoj në meditim dhe se kur jeni të lumtur dhe ndjeni gëzimin e rrezatimit të bukurisë", thotë ajo.

Beson se gjenetika është gjithashtu e meritueshme

Nëse mendoni se J. Lo është lindur thjesht me lëkurë të bukur, nuk gaboheni. Ajo deklaroi se kishte gjenet e mira dhe se nëna dhe gjyshja e saj kishin lëkurë të bukur.

Ka disa hile

Jennifer ka ritualet e veta që në asnjë mënyrë nuk e kalon atë. Gjithmonë pastron fytyrën tërësisht pas ushtrimit për pore të pastra dhe shëndetin e lëkurës. Kurrë nuk shkon për të fjetur pa hequr më parë grimin.

Thotë se gjithashtu përdor kremra të natës për ta mbajtur lëkurën e hidratuar mirë. Gjithmonë aplikon krem me një faktor mbrojtës në ditë. Sekreti është edhe në përdorimin e acidit glikolik për të arritur një shkëlqim të shëndetshëm dhe lëkurë të pastër. Përpiqet të vë sa më pak grim të jetë e mundur. Kur nuk funksionon, rrallëherë përdorë grimin.