KURIOZITETE

KURIOZITETE

Mësuesja bëhet modele në moshën 66-vjeçare

Publikuar më 19 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Edhe pse jeton në fshat, larg nga zemra e industrisë së modës, ajo nuk do të lejojë që distanca dhe vitet ta parandalojnë nga kryerja e punës.

Për 40 vjet Larissa Mikhaltsova u mëson fëmijëve të luajnë fizarmonikë, dhe tre vjet më parë ajo filloi karrierën si një model. E gjitha filloi kur pronari i një reviste lokale pa Larissa duke luajtur në një restorant.

"Mora një telefonatë për xhirim të fotografive për një revistë kushtuar Ditës Ndërkombëtare të Gruas. Mendova për atë dhe zgjodha rroba për atë ditë. Unë këmbëngula se ata të më fotografojnë me fizarmonikën time", tha Mikhaltsova.

Pas fotografimit, ajo kërkoi nga mbesa e saj të bëhej menaxheri i saj. Ai kontaktoi pronarin e agjencisë së vetme për të moshuarit në Rusi, pastaj filloi të merrte pjesë në aktrime në Moskë.

"Erdha në xhirim në taka të larta, fustan të ngushtë dhe me flokë të rregulluara. Një burrë më shikoi dhe më tha që më vunë në ballinë. Unë jam një mësues më i vjetër, nuk e besova ", tha Larissa.

Pastaj ajo u ftua në një ngjarje të modës në Gjermani. Ajo deklaroi se grimi dhe rregullimi i flokëve nuk janë për të, por mund ta toleronte një herë në muaj. Ajo mori orët për ecje dhe vallëzim, dhe ndihej si një mbretëreshë kur ishte në qendër të vëmendjes.