Kosovë

Kosovë

Moti mbi vendin tonë kryesisht me diell

Publikuar më 16 Maj 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25 gradë Celsius, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi  deri 11m/s.

(rtk)