Kosovë

Kosovë

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

Publikuar më 19 Maj 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur sonte.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse KTV-ja merr vesh se Kikaj ka pësuar infarkt në zemër.

Kikaj ka lindur më 10 shkurt 1963, dhe kishte të përfunduar Fakultetin Juridik dhe atë të Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe.

Ishte pjesë e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, organit më të lartë të kësaj partie.