Kosovë

Kosovë

Vuçiq thotë "u hapen bisedimet për raportet afatgjata midis serbëve e shqiptarëve"

Publikuar më 31 Gusht 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të mbajtur sot në Bruksel me ndërmjetësimin e shefes së diplomacisë europiane, Federice Mogherini, se sot janë hapur bisedimet mbi raportet afatgjata ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve, transmeton Koha.net.

Presidenti i Serbisë po ashtu bëri të ditur se gjatë takimit është hapur edhe çështja e arrestimit të Bogdan Mitroviqit, në Suharekë.