Kosovë

Kosovë

Turqia e gatshme të vazhdojë ndihmën për Kosovën

Publikuar më 14 Shtator 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, e cila e uroi për formimin e qeverisë dhe për detyrën e re të tij, njofton kumtesa qeveritare, transmeton Koha.net.

Ambasadorja Kiliç shprehu gatishmërinë e shtetit turk për të mbështetur Kosovën në të gjitha fushat.

Limaj falënderoi ambasadoren Kiliç për urimin dhe për ndihmën e shtetit turk në njohjen dhe konsolidimin e shtetit të Kosovës.

Bashkëbiseduesit e pajtuan për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.