Kosovë

Kosovë

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi, thotë se marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

Publikuar më 07 Dhjetor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic.

Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit.

"Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Marrëdhëniet midis vendeve tona mbeten miqësore dhe të forta!", ka shkruar Thaçi.