Kosovë

Kosovë

Mitchell: Demarkacioni duhet të votohet

Publikuar më 12 Mars 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, sot është takuar me Presidentin Hashim Thaçi.

Mitchell në një konferencë për gazetarë tha se demarkacioni me Malin e Zi duhet të votohet, pasi që do të hap rrugë për liberalizim të vizave. Sipas tij Kosova ka pasur progres në shumë fusha.

Kurse presidenti Hashim Thaçi falënderoi SHBA-në për ndihmën që kanë dhënë për Kosovën.