Kosovë

Kosovë

Moti sot në Kosovë

Publikuar më 11 Gusht 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Temperatura nëpër qytete sipas IHMK:

Prishtinë: 17 - 32

Pejë: 17 -32

Prizren: 18  -32

Podujevë: 16- 31

Ferizaj: 16 -30

Gjilan: 17 -31

Gjakovë: 18 -32

Mitrovicë: 16- 31