Kosovë

Kosovë

Pak deputetë në sallë, por seanca po vazhdon

Publikuar më 14 Shtator 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Është duke vazhduar seanca e ndërprerë të enjten në mungesë të kuorumit.

Por, edhe sot në seancë po marrin pjesë një numër i vogël deputetësh.

Dy partitë opozitare, LDK-ja dhe Vetëvendosja, kanë njoftuar se nuk do të marrin pjesë në vazhdimin e seancës së djeshme.

Deputetë të Lidhjes Demokratike njoftuan sot se partia e tyre nuk merr pjesë në seancën që ishte paraparë të fillonte sot prej orës 11, transmeton Express.

Edhe, deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, ka thënë për Telegrafin se deputetët e këtij subjekti nuk do të jenë të pranishëm në seancën e sotme e as në seancat e radhës, deri të mbahet seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita.