Kosovë

Kosovë

Thaçi takon homologun e tij armen në Jerevan

Publikuar më 12 Tetor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar të premten me presidentin e Armenisë, Armen Sarkissian, në kryeqytetin e këtij shteti Jerevan.

Thaçi, i cili po qëndron në këtë shtet, pasi është duke marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, ka thënë se me presidentin Sarkissian ka diskutuar “për çështje të interesit të përbashkët ndërmjet popujve dhe vendeve tona.

“Ky ishte takimi ynë i parë dhe u dakorduam që komunikimin e ndërsjellë ta vazhdojmë edhe në të ardhmen”, ka thënë presidenti Thaçi.