Kosovë

Kosovë

Barcelona mposht realin 5-1 dhe rikthehet në krye të tabelës

Publikuar më 29 Tetor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Barcelona pas fitore së lartë kundër Real Madridi me rezultat 5:1, është kthyer në krye të tabelës së La Ligës me 21 pikë.

Në vendin e dytë renditet Atletico Madrid me 19 pikë, derisa Real Madrid është në pozitën e 9 me 14 pikë.

Golat në fitoren e madhe për Barcelonën, ku u referua penalltia e parë pas shikimit të VAR-it në El Classico, i shënuan Coutinho '11, Suares '30 p., '75, '83 dhe Vodal '87. Për mysafirët golin e nderit e shënoi Marcelo në minutën 50