Kosovë

Kosovë

Sot në Kosovë mot i vranët me riga të vogla shiu

Publikuar më 16 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi për të enjten (sot) mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot.

Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius të temperaturave maksimale në krahasim me ditën e djeshme.

Temperaturat minimale për sot parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.