Kosovë

Kosovë

Apostolova reagon për skenat në protestën e shoqërisë civile

Publikuar më 18 Qershor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Kreu i Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka reaguar për skenat e dhunës në protestën paqësore të shoqërisë civile në Kosovë.

Ajo në një postim në rrjetin social Twitter ka shprehur keqardhje se si u trajtuan protestuesit në zyrën PDK'së.

"E drejta e tubimeve dhe shprehjes është një e drejtë fundamentale demokratike".